Вітаю Вас Гість | RSS

Меню
Наша адреса
м. Ніжин
вул. Станіслава Прощенка, 54

тел. (04631)4-15-27
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 159
Архів записів
Статистика

Наша бібліотека
 

     Шкільна бібліотека сьогодні - це відчинені двері в широкий світ, варто лише переступити поріг, щоб отримати різноманітну інформацію. Навчальний процес неможливий без книжки: підручника, творів художньої літератури, наукових та додаткових видань.

     Головна функція бібліотеки - зробити інформацію доступною.

  Бібліотека бере активну участь у проведенні предметних тижнів. Організовуються тематичні та бібліографічні огляди літератури.

  Проводиться щорічний огляд - конкурс "Живи, книго!" - це величезна робота з фондом, читачами, пошуком нової інформації.

  Разом з педагогічним колективом приділяється велика увага збереженню книжкового фонду.

  Шкільна бібліотека в майбутньому не тільки збереже за собою провідну роль в освітньому процесі школи, але і збільшіить її, вирішуючи проблеми і відкриваючи перспективи інформаційних бібліотечних технологій, спрямованих на активізацію творчого потенціалу і максимальну самореалізацію, як учнів, так і педагогічного колективу. 


            

 

Всеукраїнський конкурс "Шкільна бібліотека - 2017"

 

 

 


 
 
 

Гімн книзі

Сад житейської мудрості

Любили і поважали книгу наші предки.

Народна мудрість каже:

"Книга вчить, як на світі жити",

"Книга - джерело життя",

"З книгою жити - з добром дружити".


Про книгу висловлювались видатні люди:

"Люди перестають мислити, коли перестають читати" (Д.Дідро),

"Книги - діти розуму" (Джонатан Свіфт),

"Книжки - кораблі думки, що мандрують хвилями часу" (Френсіс Бекон),

"Завдання книг - полегшити, прискорити пізнання життя, а не замінити його" (Я.Корчак),

"Без пристрасті до книжки людині недоступні культура сучасного світу, інтелектуальне і емоційне вдосконалення" (В.Сухомлинський).

"Одна мудра книга краща від найбільшого багатства"

                                                                   Перське народне прислів'я 

"Людина, для якої книжка уже в дитинстві стала такою необхідною, як скрипка для музиканта, як пензель для художника, ніколи не відчує себе обділеною, збіднілою, спустошеною"

                                                                      В.Сухомлинський

"Книга - сад, вмещающийся в кармане"

                                                                         Арабське прислів'я

"Дім, в якому немає книг, подібний до тіла, позбутого душі"

                                                                                Цицерон

"...Дивною і ненатуральною здається людина, яка існує без книги"

                                                                            Т.Г.Шевченко

"Бібліотеки - це скарбниці всіх багатств людського духу"

                                                                               Г.Лейбніц

"Читайте! Нехай у вашому житті не буде жодного дня, коли б ви не прочитали хоча б сторінки з нової книги"

                                                                              К.Паустовський

 

10 українських дитячих книжок, про які знає увесь світ

Українська книжка для дітей не так давно почала пробиватися в широкий світ.

Поява у престижних міжнародних каталогах на кшталт "Білих круків" та "почесних списках" премії Андерсена, участь видавців у Міжнародній книжковій виставці в Болонії, перемога в авторитетних преміях і як наслідок – переклад іноземними мовами та успіх у закордонного читача.

Василь Голобородько, "Віршів повна рукавичка" ("Грані-Т", 2010, ілюстрації Інги Леві)

2011 року книжка дитячих верлібрів "Віршів повна рукавичка" Василя Голобородька з лаконічними ілюстраціями Інги Леві ввійшла до міжнародного каталогу "Білі круки" (The White Ravens), ставши однією з 250 найкращих дитячих книжок у світі за версією Молодіжної бібліотеки в Мюнхені.

Гадаємо, не в останню чергу завдяки майстерності художниці. Для українського читача, звиклого переважно до повноколірних і багатих на деталі малюнків у дитячих книжках, витончені ілюстрації Інги Леві, виконані кольоровими олівцями, можуть виглядати надто "скупими". Утім вони бездоганно доповнюють метафорику віршів Василя Голобородька (на думку Оксани Забужко, поета, який найбільше з-поміж українців заслуговує на Нобелівську премію з літератури і, ясна річ, на переклади різними мовами).

Вдивлятися в ілюстрації так само цікаво, як і вчитуватися у вірші. Чимось вони нагадують дитячі малюнки, як і вірші – дитячі слова, логіку дитячого мислення. Крім того, на сторінках книжки багато "повітря", зайві деталі не заважають зосереджуватися на головному – метафорах і образах, думках, закладених у поезію: "Загубив рукавичку. / Підняв. / Якби не підняв – / почалася б казка".

"Рукавичка", народна казка ("Навчальна книга – Богдан", 2011, ілюстрації Романи Романишин та Андрія Лесіва)

З появою навесні 2012-го в "Білих круках" "Рукавички" творчої студії "Аґрафка" імена львівських художників Романи Романишин та Андрія Лесіва надійно "прописалися" у списки тих, хто створює найкращі дитячі книжки у світі. Роком раніше книжка перемогла в конкурсі Міжнародного бієнале ілюстрації в Братиславі "ВІВ 2011".

"Рукавичка" – одна з перших ластівок "Аґрафки" у сфері дитячої книги, книжка-гра, експеримент, який, вочевидь, й оцінили мюнхенські бібліотекарі. Узявши класичний текст української народної казки, художники "вдягли" його у справжню хутряну рукавичку, розселили персонажів по уявних "квартирах" (хтось опинився в пальці, хтось – потіснився в долоні), додали до книжки рукавичку-розмальовку й таким чином актуалізували українську казку для сучасних читачів, яким уже не достатньо традиційних ілюстрацій до загальновідомого твору.

Тут знайдемо характерні для Романи й Андрія схематизм у зображеннях, стриманість і смак у кольоровій гамі, ретельну роботу зі шрифтами й деталями, які й роблять якісну дитячу книжку. Видавництво пропонує також і англомовний варіант "Рукавички", виконаний Оксаною Лущевською і Майклом Найданом.

Мар’яна Савка, "Казка про Старого Лева" ("Видавництво Старого Лева", 2011, ілюстрації Володимира Штанка)

Водночас із "Рукавичкою" до "Білих круків" потрапила й "Казка про Старого Лева" Мар’яни Савки з ілюстраціями Володимира Штанка. Текст – чергова спроба міфологізувати для дітей міський простір "культурної столиці" України. Мар’яна Савка створює віршовану легенду про те, як "у місті, що зветься по-княжому Львів" живе Лев-казкар (властиво, цією легендою живиться й "Видавництво Старого Лева"), п’є каву й пише казки на друкарській машинці, а до нього в гості приїжджають звідусіль екзотичні друзі – слон, жирафа і крокодил.

Завдяки рефрену казка легко запам’ятовується, що, своєю чергою, допомагає поширювати легенду про Старого Лева серед дітлахів, може, навіть не лише львівських. Ілюстрував книжку Володимир Штанко, чия інтерпретація Гоголевих "Вечеров на хуторе близ Диканьки" ("Грані-Т", 2010) того ж року потрапила до "Почесного списку ілюстраторів", який що два роки укладає міжнародне журі літературної премії імені Г. Х. Андерсена.

Іван Андрусяк, "Вісім днів із життя Бурундука" ("Грані-Т", 2012, ілюстрації Ганни Осадко)

Наступного 2013 року в "Білих круках" з’явилася бешкетна повістина "Вісім днів із життя Бурундука" Івана Андрусяка з ілюстраціями Ганни Осадко. "Вісім днів із життя Бурундука", себто семикласника Івана Боднарука, – психологічна повість, де всього потроху намішано – і перша симпатія, і проблеми з опануванням точних наук, і комплекси, пов’язані з надмірною вагою (щоправда, в цьому віці вони героя Андрусяка не дуже хвилюють), і навіть спроба виростити "кишенькового" чортика (у книжці вміщено покрокову інструкцію, як це зробити) для втілення будь-яких бажань.

Написано жваво й місцями по-справжньому дотепно, а "фірмові" чорно-білі ілюстрації Ганни Осадко створюють враження, ніби перед читачем – дитячий щоденник у дусі популярної писанини Ґреґа Геффлі ("Щоденник слабака").

Очевидно, трендове оформлення відіграло немалу роль у тому, що мюнхенські бібліотекарі вирішили включити книжку до свого каталогу. На початку 2015-го "КСД" видало скандальне продовження пригод "майже дорослого" Івася "Закоханий Бурундук".

"Ріпка. Стара казка, по-новому розповів Іван Франко", ("Навчальна книга – Богдан", 2012, ілюстрації Романи Романишин та Андрія Лесіва)

Водночас із книжкою Андрусяка й Осадко до "Білих круків" потрапив і другий артбук "Аґрафки" на тему української народної творчості.

"Ріпка" – також книжка-гра з оригінальним дизайном, книжка виймається з картонної коробки – так, мовби витягуєш із землі саму ріпку. А завдяки вставці з сантиметровою стрічкою дитині буде простіше уявити, якою ж величезною була городина, якщо її все сімейство не спромоглося вирвати. Наприкінці є словничок застарілих слів (художники використали текст казки в переказі Івана Франка).

Оригінальний підхід до всім знайомої теми, гумор в ілюстраціях і дизайні, а також стриманість у кольорах – за це українські читачі й, очевидно, журі європейських книжкових премій особливо люблять роботи Романи Романишин та Андрія Лесіва. Англомовний переклад книжки доступний на сайті видавця.

Романа Романишин, Андрій Лесів, "Зірки і макові зернята" ("Видавництво Старого Лева", 2014)

2014 року українська дитяча книжка вперше отримала відзнаку престижної премії BolognaRagazzi. "Зірки і макові зернята" – дебют Романи Романишин та Андрія Лесіва як авторів. Хоча критики й закидають виданню брак "літературності", який помітно навіть у невеличкому тексті, а в головній героїні – дівчинці Дорі – вбачають особу беземоційну, це не завадило "Зіркам і маковим зернятам" стати популярними в Європі (книжку, щоправда, зі зміненою назвою, обкладинкою та іменем головної героїні, видано у Франції, Кореї, Аргентині, тривають переговори зі Словенією та Латвією, англомовний переклад доступний на Amazon.com).

Це – втілена філософія т.зв. "маленьких кроків", історія про те, що "кожне завдання, навіть найскладніше, слід починати з простого – з один, два, три…". Здавалося б, чудова нагода пояснити дітям очевидні життєві речі, втім батьки маленьких читачів в Україні й досі не знають, з якого боку підійти до читання цієї неординарної книжки-картинки.

Леся Українка, "Лісова пісня" ("Основи", 2014, ілюстрації Поліни Дорошенко)

Те, що творчість і життєвий шлях Лариси Косач вивчають у школі, аж ніяк не робить із неї дитячої письменниці. І, на жаль, не робить її без сумніву європейського рівня твори цікавими для дітей.

Тоді як оновлене сучасне видання "Лісової пісні" з яскравими й непересічними, геть нетиповими для української класики ілюстраціями Поліни Дорошенко, здатне внести корективи у сприйняття творів Лесі Українки.

І якщо не змінити уявлення про те, що шкільна класика нецікава, то принаймні змусити одну книжку прочитати. Оформлення молодої художниці (ілюстрації до "Лісової пісні" – дипломний проект Поліни Дорошенко) оцінили й мюнхенські бібліотекарі, включивши видання до міжнародного каталогу "Білі круки 2014".

Роман Скиба, "Із життя хитрих слів" ("Laurus", 2013, ілюстрації Тетяни Денисенко)

Любителям словесних забавок сподобається книжечка "Із життя хитрих слів" поета Романа Скиби й художниці Тетяни Денисенко, що з’явилася в "Білих круках" у 2014 році.

Слова "хитрі", бо багатозначні – омоніми, омоформи, пароніми й загалом речі, мало придатні для перекладу іноземними мовами. Адже як іншими мовами передати "хитрість" ось цього, приміром, "Таксовіршика": "Таксі впіймала такса. / І "гав" до водія… / – У вас висока такса? / Чи довга, як і я?".

Ілюстрації до коротких віршиків виконано в техніці ліногравюри, що і припало до душі міжнародному журі.

Тарас Прохасько, Мар’яна Прохасько, "Хто зробить сніг" ("Видавництво Старого Лева", 2013, ілюстрації Мар’яни Прохасько)

Дитяча книжка від подружжя Мар’яни і Тараса Прохаськів "Хто зробить сніг" щойно по виході зібрала всі можливі українські нагороди в царині дитячої книжки ("Дитяча книга року ВВС", "ЛітАкцент року") й відтак потрапила до "Білих круків".

"Хто зробить сніг" – повість про життя великої кротячої родини, вічні цінності, любов, взаємодопомогу й відкритість до світу. Мудрість тут проста і ненав’язлива (велика і дружна родина, де всі одне одного люблять, живуть мирно і приймають у свій затишний світ усіх нужденних), оповідь – спокійна і плинна, малюнки Мар’яни Прохасько – метафоричні, ніжні й зворушливі.

Що важливо - автори мимохідь розповідають читачам про розподіл обов’язків у родині (мама тут не обмежена "традиційною" роллю домогосподарки, дозволяє собі й на контрабасі грати, й іноземні мови вчити, і на батуті стрибати; тато в цей час бавить дітей), життя і смерть, хоч це і не є основними темами повісті.

Книжку перекладено корейською мовою, обіцяють також видання латвійською. Прохаськи задумали кротячу історію як трилогію: 2014 року вийшла друга книжка серії "Куди зникло море", наразі автори працюють над третьою – "Як зрозуміти козу".

Романа Романишин, Андрій Лесів, "Війна, що змінила Рондо" ("Видавництво Старого Лева", 2015)

Цього року українські автори вдруге опинилися серед відзначених премією Міжнародної виставки в Болонії. І знову це заслуга творчої студії "Аґрафка" і ще, можливо, в дечому – результат того, що від весни 2014-го слова "Україна" та "війна" все частіше почали з’являтися в заголовках світових новин.

"Війна, що змінила Рондо" лежить на межі між метафоричною книжкою-картинкою для дітей та ілюстрованою притчею для дорослих. Художники взялися за непросту справу – розповісти дітям про війну, та ще й, вочевидь, по свіжих слідах.

Дія відбувається в ідеалізованому містечку Рондо, де всі живуть у злагоді й піклуються про співочі квіти. Перед нами троє друзів-алегорій – Данко, Зірка і Фабіян. Одного дня в місто приходить війна, що "торкнулася кожного" (війну художники зобразили у вигляді величезної безликої руки, що несе смертоносну зброю).

Фінал оптимістичний: рятують місто любов, спільна праця й співи (тут слід вочевидь відчитувати натяк на події Революції гідності: мешканці Рондо співають гімн). Головне у книжці – розуміння того, що війни не минають безслідно (місто, як і його жителі, все життя нестиме на собі рани-спогади).

Найпершою права на "Війну, що змінила Рондо" придбала Словаччина, незабаром книжка вийде друком також у Південній Кореї, Франції та Китаї

 

 

Сто кращих книг у жанрі фентезі

 

Найчарівніші історії та захопливі сюжети зі світу книжок. Представляємо вам 100 книг-бестселлерів у жанрі фентезі.
Задумай число від 1 до 100 - знайди книгу й насолоджуйся!


1. Джоан Роулінг: Серія книг про Гаррі Поттера
2. Джон Толкін “Володар перснів”
3. Клайв Льюіс “Хроніки Нарнії”
4. Джон Толкиен “Хоббіт, або Туди й Назад”
5. Роджер Желязни “Хроніки Амбера”
6. Макс Фрай “Лабирінти Відлуння”
7. Террі Пратчетт: Серія “Плаский Світ”
8. Анджей Сапковський: Цикл творів про Відьмака
9. Урсула Ле Гуін “Чарівник Земномор’я”
10. Джордж Мартін “Пісня Льоду та Полум'я”
11. Роберт Джордан “Колесо часу”
12. Стівен Кінг “Темна вежа”
13. Террі Гудкайнд: Серія "Меч істини"
14. Джон Толкін “Сільмарілліон”
15. Джеймс Баррі “Пітер Пен та Венді”
16. Олександр Грін “Та, що біжить по хвилях”
17. Марсель Хужаєв “Чарівна книга”
18. Марія Семенова “Вовкодав”
19. Олексій Пєхов “Хроніки Сіали”
20. Роджер Желязни “Ніч у тоскному жовтні”
21. Стефані Майєр “Сутінки”
22. Патрік Ротфусс “Ім'я вітру”
23. Нік Перумов: Цикл "Хранитель Мечів"
24. Патрік Ротфус “Страхи мудреця”
25. Андрій Бєлянін: Трилогія "Меч без імені"
26. Роберт Сальваторе “Сага про Дзірта”
27. Крістофер Паоліні: Тетралогія «Спадщина» (Ерагон)
28. Олексій Пєхов Цикл "Кіндрет"
29. Нік Перумов “Хроніки Хьєрварда”
30. Тед Вільямс “Пам’ять, скорбота й терен”
31. Рік Ріордан “Персі Джексон та Олімпійці”
32. Нік Перумов “Діамантовий меч, дерев’яний меч”
33. Террі Брукс “Шаннара”
34. Енн Маккефрі “Вершники Перна”
35. Андрій Грачов “Галактична війна. В лігвиську звіра”
36. Віра Камши “Відблиски Етерни”
37. Рей Бредбері “Насувається лихо”
38. Ніл Гейман “Зірковий пил”
39. Роберт Аспрін “Корпорація М. І. Ф.”
40. Філліп Пулман “Темні начала”
41. Джордж Макдональд “Ліліт”
42. Сьюзен Коллінз “І спалахне полум’я”
43. Роберт Сальваторе “Забуті королівства”
44. Нік Перумов “Перстень пітьми”
45. Роберт Говард “Конан, варвар з Кіммерії”
46. Террі Гудкайнд “Перша Сповідниця”
47. Ольга Громико “Професія: відьма”
48. Іар Ельтеррус: Серія книг "Відгуки Срібного Вітру"
49. Роджер Желязни “Лорд Демон”
50. Марія Семенова “Валькірія”
51. Джон Толкін “Коваль з Великого Вуттону”
52. Ніл Гейман “Американські боги”
53. Кассандра Клер: Серія "Знаряддя смерті"
54. Джон Толкін “Роверандом”
55. Глен Кук “Чорний загін”
56. Джон Толкін “Фермер Джайлс з Хему”
57. Вадим Панов: Серія "Таємне місто"
58. Олексій Пєхов “Страж”
59. Мерi Стюарт “Кришталевий грот”
60. Нік Перумов “Дозволене чародійство”
61. Крістофер Паоліні “Ерагон”
62. Корнелія Функе: Трилогія "Серце з чорнила"
63. Алан Дін Фостер “Чародій з гітарою”
64. Сергій Лук’яненко “Останній дозор”
65. Джонатан Ентоні Страуд: Трилогія Бартімеуса
66. Сергій Лук’яненко “Новий дозор”
67. Генрі Лайон Олді: Цикл "Безодня Голодних очей"
68. Роберт Аспрін “Ще один прекрасний МІФ”
69. Мері Стюарт “Пусті пагорби, Останнє чародійство”
70. Кассандра Клер “Сутінкові мисливці”
71. Шон Рассел “Єдине королівство”
72. Генрі Лайон Олді “Блазнів хоронять за огорожею”
73. Джанін Фрост “Напівшляху до могили”
74. Шон Рассел “Острів Битви”
75. Генрі Лайон Олді “Маг в законі”
76. Алекс Кош “Якби я був вампіром”
77. Гай Юлій Орловський: Балади про Річарда Довгі Руки
78. Таня Хафф “Камінь Вогню”
79. Руслан Михайлов “Панівництво кланів”
80. Олександр Бушков “Рицар з нізвідки”
81. Євген Гаглоєв “Зерцалія”
82. Наталія Щерба “Часодії”
83. Михайло Кулєшов “Обернись і стань собою”
84. Олег Бубела: Серія "Зовсім не герой"
85. Андрій Бєлянін “Моя дружина — відьма”
86. Робін Хобб “Хроніки Дощових Нетрів”
87. Віталій Зиков “Дорога додому”
88. Марк Уолден: Трилогія "У. Д. А.В.: Унікальна дитяча академія всевладдя "
89. Муні Вітчер “Ніна — дівчинка Шостого Місяця”
90. Наталія Щерба “Бути відьмою”
91. Оксана Панкеєва “Доля короля”
92. Лейни Тейлор “Дочка диму і кісток”
93. Робін Хобб “Сага про живих кораблів”
94. Юрій Нікітін “Троє з лісу”
95. Софія Ролдугіна “Ключ від усіх дверей”
96. Пітер Бігл “Останній єдиноріг”
97. Антон Лисицин “Сталлю i магією”
98. Стефані Майер “Гостя (Носій)”
99. Юлія Обухова “Сьома Колиска”
100. Урсула Ле Гуін “Ліва рука Пітьми”

План проведення місячника шкільної бібліотеки

«Бібліотеки - це скарбниці всіх багатств людського духу»

№п

п/п

Зміст заходу

Клас

Дата

провед.

Відповідальні

Примітки

1.

Книжкові виставки: «Чарівний світ книги»

1-4кл.

Протягом місяця

Бібліотекар

 

2.

«Милий серцю край наш Ніжинський»

7-9 кл.

03.10

Бібліотекар

 

3.

До дня козацтва та святої Покрови «Хоробрість через віки»

5-8 кл.

12.10 – 14.10

Бібліотекар

 

4.

Книжкова виставка до Дня визволення України від фашистських загарбників

9-11 кл.

28.10

Бібліотекар

 

5.

Благодійна акція «Подаруй книгу  бібліотеці»

1-11кл.

Протягом місяця

Бібліотекар, класні керівники

 

6.

Бібліотечний урок «Робота з джерелами інформації»

8-А кл.

06.10

Бібліотекар

 

7.

Година народної творчості «Мандрівка у світ народної творчості» (5-ті класи).

Запрошено народного майстра України – Святний С.О.

5-ті кл.

07.10

Бібліотекар

 

8.

Екологічна година інформації

«Птахи Чернігівщини». Запрошено головуючу відділом «Природа Приостер’я» Тарасенко Л.І.

5-7 кл.

10.10

Бібліотекар, класні керівники

 

9.

Бібліотечний урок «Мандрівка Книжковим містом»

1-ші кл.

11.10

Бібліотекар

 

10.

День інформації «Берегині мудрості»

10-А кл.

20.10

Бібліотекар

 

 

 

 

Увага! Вибухонебезпечні предмети!

Наше відео
Презентація школи в проекті "Відкритий світ!"

Відео "Ми переможемо байдужість!"


"Діти - янголи миру!"

Наші друзі
Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лініяЗробити безкоштовний сайт з uCoz