Вітаю Вас Гість | RSS

Меню
Наша адреса
м. Ніжин
вул. Станіслава Прощенка, 54

тел. (04631)4-15-27
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 159
Архів записів
Статистика

Шкільна форма - це стильно
 
  Шкільна форма - обов'язкова повсякденна форма одягу для учнів під час їх присутності в школі і на офіційних шкфльних заходах поза школою.
  В Україні шкільну форму київські, харківські й одеські гімназисти вперше вдягли 1834 року. Цар Микола І тоді підписав закон, за яким викладачі й учні середніх навчальних закладів Російської імперії мали носити цивільні мундари. Форма гимназистів нагадувала військову - суконна гімнастерка синього кольору з срібними гудзиками, чорні штани без кантів, шкіряний ремень із металевою пряжкою та кашкет із номером гімназії на какорді, чорні черевики на шнурівці.
  Старшокласники звичайно ходили не в гімнастерці, а куртці зі стоячим коміром, інколи куртки були не синіми, а сірими. 
  Учнів Першої київської гімназії, на кашкеті яких красувалося римське "І", називали "олівцями". Ними, зокрема, були письменники Михайло Булгаков, Микола Зеров, Константин Паустовський, авіаконструктор Ігор Сікорський.
  Перед початком нового навчального року батьки прямували зі своєю дитиною до якогось із міських кравців і замовляли гімназійну форму. Найвідомішим майстром важався Яків Каплер, ательє якого працювало на Хрещатику, 34. 
  Жіночі гімназії відкрилися трохи пізніше. А офіційну форму для дівчат затвердили лише 1896 року. Ученицям належало вдягати класичну коричневу сукню із довгими рукавами та чорним (щоденним) або білим (для урочистих подій) фартухом, який ззаду зав'язувався на бант. не всім вихованкам подобався той одяг. Але всі мусили його носити.
                     
  Більшовики скасували гімназійну форму як буржуазний пережиток. Учні радянських шкіл одягали те, що могли придбати їм батьки.
  Обов'язкову шкільну форму відновив Сталін у 1948 році. Запропонована ним шкільна форма копіювала форми класичних гімназій. У 1950-х роках радянських школярів від гімназистів царських часів відрізняв лише піонерський галстук або комсомольський значок. Хлопчики вдягали військову гімнастерку з комірцем-стійкою, штани, ремінь із важкою бляхою, на якій була зображена розкрита книжка, та кашкет. дівчата мали носити шерстяну сукню із фартухом та коси із чорними чи коричневими бантами, у свята - білими.
  "Відлига" за Микити Хрущова відобразилася й на шкільній формі, щоправда, лише у хлопців. 1 вересня 1962 року вони пішли до школи в сірих вовняних костюмах із чорними гудзиками, без кашкетів , гімнастерок і поясів. Дівчача форма залишилася без змін. У вовняній формі о теплій порі року можна було спаритися. Тому 1973-го запровадили нову, з напіввовняної тканини. Шкільну форму купували на спеціальних "шкільних базарах", які працювали в серпні в усіх районах. Хлопчачий коричневий костюм коштував приблизно 20 карб.
 
  1988 року, під час горбачовських реформ, учням деяких шкіл на засадах експерименту дозволили відмовитися від шкільної форми. Згодом дозвіл поширився й на інші школи. У перші роки незалежності України діти ходили до школи хто в чому хотів.
  Ситуація змінилася в другі половині 1990-х, коли в Києві з'явилися елітні гімназії та ліцеї. Вони запровадили для своїх вихованців обов'язкову форму одягу. Кожний заклад - свою, із власною емблемою. на ці школи почали рівнятися й усі інші. І так сталося, що шкільна форма повертається сама.
 
  У нашій школі потрібно теж дотримуватися ділового стилю одягу.
  Шкільна форма - це стильно! Тому, давайте створимо її самі!!!
 
 
Увага! Вибухонебезпечні предмети!

Наше відео
Презентація школи в проекті "Відкритий світ!"

Відео "Ми переможемо байдужість!"


"Діти - янголи миру!"

Наші друзі
Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лініяЗробити безкоштовний сайт з uCoz